ČD Bus

O firmě

Společnost ČD Bus a.s. je dceřinou společností národního dopravce České dráhy a.s.

ČD Bus a.s. je nástupnická společnost VYDOS BUS a.s. Vznik společnosti se datuje k 1.8.2022.

ČD Bus a.s. plně převzal nejen závazky společnosti VYDOS BUS a.s., ale také její historické zkušenosti a kolektiv zkušených zaměstnanců. Samotná společnost VYDOS BUS a.s. vznikla rozdělením společnosti ČSAD Vyškov a.s. a navazuje tak na více než šedesátiletou tradici služeb této firmy v oblasti osobní dopravy a dalších činností, spojených s touto dopravou.

V roce 2009 proběhla fúze společnosti BODOS bus a.s. sloučením se společností VYDOS BUS a.s. Společnost BODOS bus a.s. byla zrušena bez likvidace s přechodem jmění na nástupnickou společnost VYDOS BUS a.s.

Primárním cílem naší společnosti je v maximální možné míře flexibilně zajišťovat náhradní autobusovou dopravu pro národního dopravce České dráhy a.s. V rámci přerušení železničního provozu na tratích s více dopravci můžeme zajistit náhradní autobusovou dopravu pro všechny dopravce současně.

24 hodin denně
7 dní v týdnu
365 dní v roce

Celorepubliková působnost

Lokalitou působnosti společnosti ČD Bus a.s. je celá Česká republika, naše autobusy můžete potkat ve všech regionech. Cílem společnosti je vybudování dalších zázemí s dobrou dojezdovou vzdálenosti ve všech krajích.

Náš vozový park

Náhradní autobusová doprava pro České dráhy

Jsme připraveni plnit požadavky objednatelů železniční dopravy na kvalitu a způsob zajištění náhradní autobusové dopravy.

IVECO 70C17 – STRATOS

Počet cestujících
Počet míst: 36

Irisbus SFR151 – CROSSWAY LE

Počet cestujících
Počet míst: 108

Irisbus SFR161 – CROSSWAY LE

Počet cestujících
Počet míst: 99